Gabionové ploty

Keram-stavby - specialista na gabionové ploty

Gabionové ploty

                     Gabionový plot
gabionový plot má výhodu, protože, do výšky 1,8m nepotřebuje betonový základ. Stačí podklad a dostatečně zhutněný vysypaný štěrkem. Stabilizační sloupky nejsou potřeba do výšky plotu 40cm. Při výšce nad 50cm doporučujeme zabetonovat stabilizační sloupky do hloubky 50-70cm, dle výšky plotu. Betonový základ pro gabionový plot by měl šířkou i délkou odpovídat rozměrům gabionové stěny. Vždy záleží na konkrétním případě, kde bude plot realizován. Gabiony a gabionové konstrukce jsou velmi  žádaným stavebním prvkem. V dnešní době jsou gabionové ploty velmi často nahrazovány místo klasického oplocení.

Gabion je drátěný koš vytvořený z jednotlivých sítí a spojovacích prvků. Gabionové sítě mohou být různých rozměrů, dle požadavků zákazníka. Gabiony se zkompletují a poté se plní kamením. Poradíme Vám při výběru kamene ale výběr  kamene je čistě na Vás. Na výběr je gabion sypaný nebo skládaný
Gabiony jsou ekologické, velmi pevné a stabilní, rychlá montáž i demontáž, nádherný přírodní vzhled, staví se celoročně,  tlumí zvuk z komunikace.

Gabionové ploty
Sypaný Gabionový plot

         Kamenné gabionové stěny

se nejvíce montují u rodinných domů, pozemků a jiných objektů. Kde ještě využijete gabionové stěny například  v zahradách, také jako okrasné zídky v parku, ulicích a dalších místech. Gabionové konstrukce jsou velmi pevné a stabilní. Lze je kdykoliv odstranit a znovu zkompletovat.